Satyryczny przegląd 31-go tygodnia

Satyryczny przegląd 31-go tygodnia według Izy K!Premier Wielkiej Brytanii Theresa May kontynuuje kulinarną podróż po Europie. Z Włoch premier May udała się do południowej Francji, gdzie pod pozorem spotkania z francuskim prezydenten Emmanuelem Macronem i rozmów na temat Brexitu, rozkoszowała się kolacją w restauracji z widokiem na morze , w której wzięli udział jej małżonek Philipp oraz prezydent Macron z żoną Brigitte. Serwowano między innymi takie dania kuchni francuskiej, jak langusty z szafranem i pomidorami, okonia morskiego z tymiankiem, kurczaka oraz na deser creme brûlée z ciemnej czekolady. Prawdziwa rozkosz dla konserskiego podniebienia pani premier. Zastanawiamy się, czy pani premier zakupiła też zapas francuskich win. W końcu Brexit zbliża się wielkimi krokami, a dealu jak nie ma, tak nie ma.

Brytyjscy lekarze ostrzegają, że Brexit będzie miał negatywne skutki na służbę zdrowia, takie jak niedobory leków, szczepionek i sprzętu, niepewna sytuacja lekarzy z zagranicy i ich pacjentów oraz brak personelu w szpitalach. Zdaniem lekarzy, rozwiązaniem możliwych problemów w służbie zdrowie byłoby ponowne referendum. Mądry Anglik po szkodzie?

Gruziński Trybunał Konstytucyjny orzekł, że marihuana będzie legalna w tym kraju. Trybunał orzekł, że karanie za posiadanie marihuany godziłoby w wolność jednostki. Karalna pozostanie jednak jej uprawa i sprzedaż gotowego narkotyku. To może na wakacje do Gruzji zamiast do Holandii? Bliżej wprawdzie nie jest, ale za to egzotycznie i tanio. I odlotowo na haju...

Antoni Macierewicz, były szef MON, zawzięty zwolennik teorii spiskowych na temat katastrofy smoleńskiej i zacięty przeciwnik brzóz, obchodził swoje 70-te urodziny. Jubilata uhonorowała też obecność najważniejszego polityka Polski, Prezesa Kaczyńskiego. Od nas życzymy Antoniemu Macierewiczowi tradycyjnego "100 lat!" i ani jednego dnia dłużej, gdyż każdy dzień więcej jest wyzwaniem dla Polski.
Z drugiej strony zastanawiamy się, czy Antoniemu Macierewiczowi zaśpiewano tradycyjne "100 lat" podczas uroczystości. A jeżeli tak, to czy gość honorowy Prezes Kaczyński grzecznie śpiewał w chórze, czy też objął rolę dyrygenta. Obawiamy się jednak, że to na zawsze pozostanie tajemnicą.

Nowości w sprawie polskiego pytona tygrysiego! Prasa doniosła, że pyton dopłynął Wisłą do stolicy i nielegalnie przekroczył granice miasta. Straż pożarna w dalszym ciągu poszukuje gada i ostrzega, żeby nie zbliżać się do niego pod żadnym pozorem. Zaniepokojenie hierarchowie kościelni również wydali ostrzeżenie dla wiernych, żeby nie spoufalać się z wężem i nic od niego nie brać, gdyż spoufalanie się z wężami nie przynosi nic dobrego. Szczególnie zaś należy wystrzegać się rajskich jabłek.

Upały trzymają Polaków mocno w garści. Zdesperowani turyści spragnienie ochłody wchodzą do Bałtyku nie bacząc na kwitnące sinice i zakazy kąpieli. Osobiście uważamy, że stopy większości turystów ze względu na ich higieniczną toksyczność mogą okazać się bardziej niebezpieczne dla sinic niż odwrotnie.

Nowości w sprawie najnowszego brytyjskiego Kopciuszka, czyli księżnej Meghan of Sussex.  Ojciec Meghan, Thomas Markle, stwierdził w wywiadzie, że  to jemu Meghan zawdzięcza fakt, że osiągnęła to, co osiągnęła. Okazuje się, że nawet małżeństwo z księciem nie wystarczy, żeby ochronić się przed żądną sławy rodziną żerującą na popularności swoich dorosłych dzieci.

Gazeta Wyborcza poinformowała, że polski rząd sprzeciwił się zarzutom Komisji Europejskiej dotyczącym naruszania prawa UE w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Oficjalnym zdaniem rządu wszystko jest zgodne z prawem. Zastanawiamy się, w jakim wymiarze żyje rząd polski. A może to już naprawdę matrix...

Afera podkoszulkowa w Polsce! Komitet Obrony Demoktracji ubiera pomniki w białe podkoszulki z napisem "Konstytucja". Po rzeźbie Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie, Smoku Wawelskim, Agnieszce Osieckiej, warszawskiej Syrence, wrocławskich krasnalach i 22 innych pomnikach, nowy strój dostał Miś Uszatek w Łodzi. Pomniki dołączyły się do akcji obrony konstytucyjnej bez protestu.  Wygląda na to, że kamień i metal mają więcej zrozumienia dla wartości demokratycznych niż rząd polski.

Lech Wałęsa wyraził pragnienie chrześcijańskiego pojednania się przed śmiercią z Prezesem Kaczyńskim. Zapytany o powody swej wypowiedzi, Wielki Elektryk i były prezydent stwierdził, że w jego wieku (76 lat) jest on spakowany na tamten świat, i szykując się na własny odlot usłyszał, że Prezes Kaczyński również się szykuje. Dla niego to wystarczający argument, żeby zaprosić Prezesa i połączyć siły w locie na temten świat. Zastanawiamy się, czy Lech Wałęsa już wynajął Tupolewa na wspólny lot.

W przyszłym tygodniu obchodzimy: 

 • Sierpień 6 poniedziałek: Światowy Dzień Musztardy
 • Sierpień 8 środa: Wielki Dzień Pszczół
 • Sierpień 9 czwartek: Międzynarodowy Dzień Ludności Tubylczej na Świecie
 • Sierpień 10 piątek: Dzień Przewodników i Ratowników Górskich
 • Sierpień 11 sobota: Dzień Konserwatora Zabytków
 • Sierpień 12 niedziela: Międzynarodowy Dzień Młodzieży,  Dzień Pracoholików oraz Światowy Dzień Słonia 

Do następnego razu!


Komentarze

 1. Lubię te ciekawostki, chętnie poczytałbym o Twoim codziennym życiu w Niemczech... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się napisać parę słów... Ale satyra łatwiej mi przychodzi :-)

   Usuń

Prześlij komentarz