Satyryczny przegląd 32-go tygodnia

Satyryczny przegląd 32-go tygodnia  według Izy K!
W poniedziałek 6 sierpnia 2018 roku minęły trzy lata od czasu objęcia urzędu prezydenta Polski przez Andrzeja Dudę. Przypominamy, że jego pięcioletnia kadencja upływa w sierpniu 2020 roku. Jakoś jeszcze te dwa lata wytrzymamy...

W wywiadzie z NaTemat udzielonym przez prof. Jadwigę Staniszkis w związku z trzecią rocznicą prezydentury Andrzeja Dudy padły ostre słowa krytyki pod jego adresem. Prof. Staniszkis określiła prezydenta Dudę jako karykaturę prezydenta, aktora, który gra tylko rolę prezydenta. Dziękujemy pani profesor za słowa szczerości i za to, że w końcu ktoś powiedział na głos to, co myślą miliony. Bo przecież trzeba nie byle odwagi by powiedzieć, że król jest nagi.

Wąż na wolności! Wyborcza doniosła, że w tym tygodniu znaleziono kolejną wlinkę węża na plaży w Wawrze. Grupa do zadań specjalnych mająca na celu znalezienie pytona zastanawia się, czy pyton z Wawra to ten sam pyton tygrysi grasujący od tygodni nad Wisłą. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia internetowego portalu Fakt24.pl w sprawie bezpańskiego pytona, który z głodu pożarł gołębia w londyńskiej dzielnicy Leytonstone przypuszczamy, że pyton tygrysi dopłynął Wisłą do Bałtyku, nielegalnie przekroczył granicę Wielkiej Brytanii i Tamizą dopłynął do Londynu. Czy potrzeba nam lepszego dowodu na bezsensowność granic państw? Bo pytonowi nawet Brexit nie przeszkodził.

Powołując się na informacje z prokuratury internetowy portal Onet.pl doniósł, że pan Kazimierz, kierowca odpowiedzialny za wypadek somochodowy Antoniego Macierewicza, nie miał oficjalnych uprawnień do kierowania ministerialną limuzyną. Zastanawiamy się, czy to ma jakieś znaczenie w państwie, gdzie wystarczą tylko znajomości, aby dostać posadę.

Zmiana tapet! Jacht zakupiony przez Polską Fundację Narodową został przemalowany i przemianowany z "Polska 100" na "I love Poland", zamiast odwiedzenia stu portów świata jego nowym celem będzie udział w regatach, a Mateusz Kusznierewicza zostanie zastąpiony innym, jeszcze nie znanym z imienia kapitanem. Mamy nadzieję, że nowy kapitan będzie miał uprawnienia do pływania jachtem. W końcu w przypadku zderzenia z jakimś tankowcem na środku oceanu trudno byłoby zrzucić winę na brzozę.

Gazeta Wyborcza doniosła, że w następną podróż służbową prezydent Andrzej Duda wybierze się do Australii i Nowej Zelandii, skąd zamierza przywieźć dwie fregaty rakietowe klasy Adeleide. Stoczni na wybudowanie statków ci u nas dostatek, ale i te dwie fregaty przyjmieny na dowód dobrej woli. W końcu Australia musi znaleźć nabywcę na ten złom, a Polak - tak czy owak - potrafi przerobić prawie wszystko.

Kolejne referendum w sprawie Brexitu? The Guardian doniósł, że Brytyjczycy żądają drugiego referendum dotyczącego pozostania w Uni Europejskiej, gdyż są zdania, że ich rządowi nie uda się dogadanie z Brukselą. Widocznie Brytyjczycy przeliczyli się w kalkulacji kosztów Brexitu i jego skutków dla gospodarki UK. Stwierdzamy, że głosy za ponownym referendum nie są niczym zaskakującym. W końcu każde referendum jest tylko wtedy ważne, kiedy jego wynik jest prawidłowy, czyli zgodny z oczekiwaniam panującej władzy. A każdy obywatel ma 50% szansy na wybranie poprawnej odpowiedzi.

New York Times poinformował, że na lotnisku w Seattel pracownik obsługi naziemnej Richard B. Russel wystartował samolot bombardier Q400 linii lotniczych Horizon Air. Maszyna rozbiła się po przeleceniu około 40 kilometrów na pobliskiej na wyspie. Okazuje się, że nawet 17 lat po 9/11 w dalszym ciągu można bez specjalnego wysiłku uprowadzić i rozbić samolot. Niektórzy chyba nigdy nie zmądrzeją.

Artur Soboń, wiceminister i  sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, zaproponował wprowadzenie tzw. "bykowego", czyli podatku nakładanego na bezdzietnych singli płci męskiej. Na Twitterze wiceminister Soboń przyznał, że wprowadzenie podatku dla singli to żart "sezonu ogórkowego", bo w końcu w kogo uderzyłby ten podatek najdotkliwiej? Po pierwsze w Naczelnego Kawalera Rzeczypospolitej Jarosława Kaczyńskiego oraz w tysiące bezdzietnych księży katolickich żyjących w celibacie. Analizując dogłębniej ten pomysł obawiamy się, że w tym przypadku mogłoby się okazać, że mamy mniej bezdzietnych księży żyjących w celibacie niż nam się wydaje.

Marta Kaczyńska urodziła syna! Córka Lecha i bratanica Jarosława, Wzór Matki-Polki i Przykład Żony-Polki, opuściła szpital po urodzeniu trzeciego dziecka w towarzystwie swego trzeciego męża. Marta Kaczyńska wglądała kwitnąco, jej małżonek sprawiał wrażenie dumnego ojca, a my nie stwierdziliśmy obecności protestujących obrońców życia, przeciwników aborcji czy innych inwalidów. Ze niejakim zdumieniem skostatowaliśmy, że wszystko było zupełnie tak, jakby to był całkowicie normalny kraj...


W przyszłym tygodniu obchodzimy:

  • Sierpień 13 poniedziałek: Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych
  • Sierpień 14 wtorek: Dzień Energetyka
  • Sierpień 16 czwartek: Międzynarodowy Dzień Zagrychy
  • Sierpień 17 piątek:  Dzień Pozytywnie Zakręconych
  • Sierpień 19 niedziela: Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej,  Światowy Dzień Fotografii,  Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich

Do następnego razu!


Komentarze