Satyryczny przegląd 19-tego tygodnia


Satyryczny przegląd tygodniowy według Izy K - tydzień 18/2018. To są moje poglądy i nie zawaham się ich użyć!
Społeczeństwo polskie dopadł dylemat emerytalny. Spowodował on, że 60-letnie Polki znalazły się w tragicznym konflikcie - pójścia na wcześniejszą emeryturę w wieku lat sześćdziesięciu lub zaciśnięcie zębów i czekanie w biedzie paru lat na osiągnięcie wieku emerytalnego. Co prawda, w Polsce emerytura nie kojarzy się raczej z złotym piaskiem na plaży, błękitmym morzem, palmami i drinkiem z parasolką, ale dla wielu Polek oznacza on wybór między zasiłkiem dla bezrobotnych i stałym dopływem gotówki pod etykietką emerytury. Może to wpadka z deszczu pod rynnę, ale lepszy stały dopływ kasy bez łaski niż comiesięczne upokorzenie przy podpisywaniu listy w pośredniaku. Szczególnie jak się ma 60 lat, zmarszczki, figurę mamy Muminka i żadnych szans na tzw. karierę zawodową w czymkolwiek.


Celebrycki tydzień upłynął nam pod znakiem Festiwalu w Cannes, gdzie rodzime blogerki ambasadorowały firmie Loreal, nagabywały prominentów i robiły selfies jako dowód na zobaczenie prawdziwego celebryty klasy A. Nam przypomina to smartfonowe polowanie na pokemony. Kto wie, może byłby to pomysł na nową grę na smartfona?  Proponujemy utworzenie rankingu pokazującego, która blogerka upolowała więcej celebrytów w Cannes i zdobyła najwięcej punktów.

BBC, ITV i Channel 4 rozpoczęły rozmowy o stworzenie wspólnego serwisu streamingowego, który stanie do walki z amerykańskimi rywalami takimi jak Netflix i Prime Video Amazona. Interesujące, że amerykańskiej konkurecji obawiają się zarówno kanały prywatne, jaki i państwowe. Komercyjne serwisy streamingowe stanowią poważnie zagrożenie nawet dla takich kolosów jak producenci filmów kinowych. Przypominamy, że filmy Netflixa zostały "wyproszone" z Festiwalu Filmowego w Cannes, gdyż zdaniem jego organizatorów tego rodzaju rozrywka jest zbyt niska intelektualnie i dlatego nie zamierzano ich twórców wpuścić na czerwony dywan. Może Netflix i Amazon powinny zorganizować konkurencyjny festiwal i zaprosić tych samych celebrytów za wyższe honoraria? Ciekawe, gdzie poszłoby by ich więcej... W końcu pieniądze nie śmierdzą.

Wyborcza doniosła, że polska policja zakupiła zakupiła dwa helikoptery Black Hawk bez przetargu. Konkurent  Airbus poczuł się urażony tym postępowaniem i złożył skargę do Krajowej Izby Odwoławczej i do Komisji Europejskiej za złamanie prze MSWiA prawa, gdyż zakup helikopterów odbył się w tajemnicy i bezprzetargowo. Zastanawiamy się, jakie szanse ma Airbus w tym przypadku. Naiwność Francuzów nie ma granic, oni naprawdę myśleli, że w Polsce można zrobić uczciwy biznes z administracją państwową bez łapówki. Gdy dali komuś w łapę, to może zostaliby jedynym dostawcą helikopterów na rynku polskim bez konieczności przetargu?

Hubert Dies, nowy dyrektor generalny Volskwagena - koncernu odopowiedzialnego za aferę spalinową, dostał od Departamentu Sprawiedliwości USA list żelazny umożliwiający mu swobodne podróżowanie po całym świece bez obawy, że zostanie on zatrzymany i oddany w ręce wymiaru sprawiedliwości USA. Musimy przyznać, że jest to fenomen na skalę światową: osoba, która do tej pory nie została o nic oskarżona, dostaje list żelazny zapewniający ją, że nie będzie ona o nic oskarżana. To się nazywa myślenie przyszłościowe!

Zwolennicy prezydenta USA Donalda Trumpa oficjalnie zgłosili jego nominację do Pokojowej Nagrody Nobla w roku 2019. Nominacja ta została uzasadniona jego zaangażowaniem w pokojowe zakończenie konfliktu koreańskiego, "denuklearyzację" Półwyspu koreańskiego i pokój w tym regionie. Musimy przyznać, że jesteśmy zachwyceni nomimacją Donalda, i uważamy, że jego zasługi na arenie międzynarodowej nie są zostały do tej pory wystarczająco docenione. Bez niego nie byłoby ani fake news, ani  twitterowej dyplomacji, a polityka międzynarodowa byłaby o wiele mniej rozrywkowa i bardziej przewidywalna.  Ale czy po skasowaniu porozumienia z Iranem Trump nie zaprzepaścił przypadkiem swoich szans na pokojowego Nobla? Obawiamy się najgorszego.

Operacja kolana Jarosława Kaczyńskiego wykluczyła go na dwa tygodnie z polityki. Jeden z posłów partii PiS stwierdził, że u prezesa uszkodzone jest kolano, a nie głowa, więc Prezes nadal nad wszystkim panuje i ani on, ani państwo, ani partia nie są sparaliżowane przez jego pobyt w szpitalu. Poseł dodał szczerze, że nawet jakby się coś wydarzyło czy ktoś spróbowałby urosnąć, to Prezes wróci i go przytnie. Kule dla Prezesa zostały dostarczone własnoręcznie do Prezesowego domostwa przez gen. prof. Grzegorza Gieleraka, dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego przy Szaserów w Warszawie. Nie wiemy jednak, czy zostały one wręczone Prezesowi na czerwonej atłasowej poduszce czy tak po prostu przekazane z ręki do ręki. Mamy jednak nadzieję, że Prezes wyciągnie naukę z choroby i w przyszłości nie będzie próbował z taką werwę podnosić się z kolan po mszy. W końcu starość nie radość.

Tegoroczny, 63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie wygrała Netta, przez polską prasę określona jako "gdacząca gejsza z Izraela". Jej piosenkę ubiegłoroczny triumfator konkursu Portugalczyk Salvador Sobral określił jako "okropną". Jesteśmy zdania, że bardzo łatwo jest krytykować zwycięzcę, szczególnie, gdy własne wyniki pozostawiają dużo do życzenia. W końcu w tym roku Polska nawet nie zakwalifikowała się do finału, a Portugalia wylądowała na ostatnim miejscu. Czy Netta zasłużenie wygrała? Tak, skoro jej utwór podobał się na tyle publiczności, że na niego głosowała. Czy wygrała sztuka? Ehhh... Na sztukę to się chodzi do teatru czy opery, od telewizji chcemy przede wszystkim rozrywki. A rozrywkowo przecież było!

Pudelek doniósł... krótko i zajebiście:


Doda pojechała do Cannes, gdzie zawzięcie walczyła o uwagę na czerwonym dywanie za pomocą kontrowersyjnych dodatków do stroju, gdzie pozowali Kot, Szyc, Kulig i Pawlikowski. W Cannes wylądowali także Joanna Przetakiewicz bez stanika i Dawid Woliński w klapkach za trzy tysiące złotych w celu zadawania szyku. Olśniewająca Grażyna Torbicka przechadzała się po tym samym czerwonym dywanie, co Doda, którego regulamin złamała w tym roku Agnieszka Jastrzębska.

Tomasz Karolak nabył efektowne 100-metrowe mieszkanie w pobliżu Violi Kołakowskiej. Gromee przeżuł w końcu zewnętrzną i wewnętrzną porażkę na Eurowizji i uznał wyższość innych. Justyna Żyła rozebrała się dla Playboya w celu odzyskania płynności finansowej, Joanna Horodyńska pozowała na dachu w Versace, 44-letnia Kasia Kowalska pozowała w bikini, Natalia Siwiec i Celia Junat pozowały w takich samych dresach, a Małgorzata Kożuchowska założyła pasek Gucciego i stylowo plotkowała na ulicy.

Doda stwierdziła, że wbrew deklaracji nie zawiesi kariery, bo nie może żyć bez sceny. Iwona Burna i Reggie Benjamin nagrali nową piosenkę dla osób o mocnych nerwach pod tytułem "Gdzie jest Radek?" Sławomir Zapała potwierdził, że jest zazdrosny i że jego macki sięgają wszędzia. Nawet dla nas to jest "too much information". Finał "Tańca z gwiazdami" i łzy Tadli na wizji były przewidywalne aż do bólu. Córka Maryli Rodowicz chce otworzyć ośrodek wypoczynkowy, a Ola Kwaśniewska tłumaczyła się publicznie, gdzie była, gdy jej nie było. Okazuje się, że czasem trzeba po prostu zejść z pierwszej lini strzału.

Kinga Rusin debatowała publicznie ze swoim psem robiąc mu wyrzuty, że szczeka na Czarka Lisa. Marina Łuczenko i Wojtek Szczęsny potwierdzili ciążę, Weronika Rosati urodziła córkę w Los Angeles zapewniając jej tym samym obywatelstwo amerykańskie. Magda Gessler zaszokowała wszystki stwierdzając, że "Kuchenne rewolucje" to program misyjny, gdyż godzi on rodziny i leczy ludzi. Nie ma to jak nowa telewizyjna definicja kuchennej psychologii. Były premier Kazimierz Marcinkiewicz robi konkurencję byłemu premierowi Donaldowi Tuskowie zakładając sobie konto na Instagramie. 
I na koniec gratulujemy Alicji Bachledzie Curuś z okazji 35-tych urodzin... Te lata minęły jak jeden dzień!

W tym tygodniu obchodzimy:


Maj 14 poniedziałek - Dzień Farmaceuty

Maj 15 wtorek -  Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, Dzień Niezapominajki,  Międzynarodowy Dzień Rodzin,

Maj 16 środa -  Dzień Straży Granicznej

Maj 17 czwartek - Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji,  Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego,  Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii,  Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego,  Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci

Maj 18 piątek - Dzień Mostowca,  Międzynarodowy Dzień Muzeów, Światowy Dzień Pieczenia

Maj 19 sobota - Dzień Mycia Samochodów, Dzień Dobrych Uczynków,  Ogólnopolski Dzień Bliźniąt,  Międzynarodowy Dzień Whisky

Maj 20 niedziela - Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń,  Światowy Dzień Metrologii, Europejski Dzień Morza, Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

Do następnego razu!

Komentarze

 1. Pudelka nie czytam od dawna:/ sporo świąt przed nami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pudelek jest fascynujący, przede wszystkim pod wzlędem lingwistycznym. Nie sposób się nie uśmiechnąć czytając ich artykuły :-D

   Usuń
 2. Wow! Wszystkie najważniejsze newsy w jednym miejscu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, i święta do obchodzenia :-) Szczególnie polecam Międzynarodowy Dzień Rodzin obchodzony 15-go maja :-)

   Usuń
 3. Nie wszystkie newsy mnie zaciekawiły, nie lubię strony pudelka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pudelek nie jest dla każdego... Sama też myślałam, żeby zrezygnować z newsów celebrycko-vipowskich.

   Usuń
 4. Cóż, chyba żyję w innym świecie, bo tylko o eurowizji wiedziałam, że jest, ale żadnej piosenki nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się dowiedziałam o eurowizji w ostatnim momencie. Nawet nie wiedziałam, że Polska nie dostała się do finału.

   Usuń

Prześlij komentarz