Satyryczny przegląd 21-go tygodnia

Błąkający się po USA prezydent Polski wrócił w końcu do Ojczyzny. Do jego dyplomatycznych sukcesów na arenie międzynardowej doszły wygłoszenie przemówienie na sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, spotkanie z Polonią Amerykańską, złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej, uściśnięcie dłoni burmistrza Jersey City oraz złownienie dużej ryby w Jeziorze Michigan. Donosimy uprzejmie, że prezydentowi Dudzie udało się z sukcesem wymigać ze spotkania z Donaldem Trumpem oraz że bohatersko nie dał się on zmusić do udziału w nudnym obiedzie państwowym, którym zostali ugoszczeni parę dni temu prezydentowie Kazachstanu i Uzbekistanu.

Wyborcza doniosła, że kancelaria sejmu analizowała, czy może karmić protestujących rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Jakaś nielitościwa ta katolicka władza... Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać, aż protestującym biblijna manna z nieba spadnie.
Doniesienie z ostatniej chwili: manna z nieba nie będzie potrzebna, protestujący w Sejmie przerwali 40-dniowy strajk. I tak wszystko biblijnie się skończyło, bo przecież Jezus pościł 40 dni na pustyni, a 40 dni spędził Mojżesz na Górze Synaj...

Prezydent Andrzej Duda wylądował na czele rankingu zaufania do polityków. CBOS stwierdził w sondażu, że prezydentowi ufa prawie 70% ludności Polski. Typowo polskie zachowanie... Jak trwoga to do Boga, jak pińset+ to do Dudy...

Radio RFM FM podało, że Polska Fundacja Narodowa zakupiła jacht w celu promocji kraju poprzez udział w regatach. Szczegóły promocji nie są znane, ale domyślamy się, że pierwsze rejsy odbędą się do takich znanych portów uni europejskiej jak Monaco, Monte Carlo, Nicea czy Majorka.

Donosimy, że prezydent USA Donald Trump w najbliższym czasie nie będzie wspólnie szczytował z przywódcą Korei Północnej. Odmowa spotkania ze strony Donalda Trumpa odbyła się wyjątkowo w formie listownej, a nie za pomocą Twittera. Na Twitterze Trump opublikował jednak sprostowanie, że nie wyklucza on jednak spotkania z Kimem na szczycie w Singapurze. Wygląda na to, że romans Trumpa z Kimem nie został jeszcze jednoznacznie zakończony. Zastanawiamy się, na ile ten flirt przywódców ma szansę na stanie się dłuższym związkiem, a nie krótką aferą jak w przypadku Stormy Daniels.

W Rosji została uchwalona ustawa o odwetowych sankcjach na USA i inne państwa określone jako nieprzyjazne wobec Rosji.  Z jednej strony ustawa ta w swojej pierwotnej wersji miała zakazać importu z USA lekarstw, tytoniu i alkoholu, a drugiej strony zakazać sprzedaży Amerykanom metali rzadkich. Dodatkowo Rosja zamierzała zerwać współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w branżach rakietowej i atomowej. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i ustawa została zmieniona. W końcu jaki logicznie myślący polityk szkodziłby tak bezmyślnie własnej gospodarce... STOP: zapomnieliśmy, że logika i polityka jakoś nie za bardzo chodzą z sobą w parze...

Prezydent Duda podpisał w tym tygodniu następną nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i ustroju sądów powszechnych. O ile nas pamięć nie myli, to już chyba czwarta reforma sądownictwa w wykonaniu PiS-u. Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze wpiszą nas do Księgi Rekordów Guinessa.

Beata Szydło wyznała w rozmowie z tygodnikiem "W Sieci", że swoje pazurki z przyjemnością pokazałaby po raz kolejny. W końcu polityka nie jest dla grzecznych dziewczynek i ona nie po to je ma , żeby je ukrywać i skoro je ma, to nie zawaha się ich użyć ponownie. Pani premier jest w dalszym ciągu zdania, że te nagrody należały się wszystkim jej ludziom. Czekamy z niecierpliwością, aż Prezes Kaczyński przytnie byłą panią premier. Zastanawiamy się, czym ją przytnie, i czy jej tylko pazurki przytnie, czy też ukróci inne części ciała.

Kryzys firm kurierskich! Samochody dostawcze kurierów są przeładowane, chętnych do tak ciężkiej pracy coraz mniej, a rosnące koszty dodatkowo dobijają ledwie zipiącą branżę transportową. To może rzeczywiście poczekamy na amazonowskie drony? Szybciej, taniej i nowocześniej.

Afery Facebooka ciąg dalszy! Odbyło się przesłuchanie Marka Zuckerberga przed Parlamentem Europejskim. Przesłuchanie to nie wniosło merytorycznie nic nowego do znanego stanu rzeczy.  Już w czasie przesłuchania okazało się, że europejscy parlamentarzyści, podobnie jak ich amerykańscy odpowiednicy w Senacie Stanów Zjednoczonych, nie potrafią zrozumieć głębokich zmianam technologicznych wpływających zarówno na nasze życie jak i kształtujących aktualną debatę polityczną. Jak widać, czwarta władza, czyli media, w końcu odstawiła w kąt legislatywę i pokazała, na co ją stać.

Meghan Markle została oficjalnie księżną Sussex i dostała własny herb rodowy. Już teraz nawet formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby książę Harry i jego amerykański Kopciszek żyli długo i szczęśliwie. Trzymamy kciuki za parę książęcą!

Komisja Europejska zamierza zabronić plastykowych talerzy i sztućców. Do zagrożonych talerzy, noży, widelców, łyżek i kubków z plastyku dołączyły plastykowe patyczki higieniczne, słomki do napojów i plastykowe uchwyty do balonów. Mamy nadzieję, że nowe prawo i powiązane z tym dodatkowe opłaty podatkowe zostaną nałożone dopiero jesienią po zakończeniu sezonu na grila.

Katolicka Irlandia opowiedziała się w referendum za zniesieniem ósmej poprawki do konstytucji zakazującej aborcji. Za możliwością aborcji do 12-go tygodnia opowiedziało się 66,4% osób, a przeciw było 33,6%, przy czym frekwencja w głosowaniu wyniosła 64%. Och Polsko, czy to dla Ciebie coś znaczy, że kocham Cię jak Irlandię?


W przyszłym tygodniu obchodzimy:

 • Maj 28 poniedziałek: Dzień Bez Prezerwatywy, Światowy Dzień Hamburgera, Dzień Higieny Podczas Miesiączki, Dzień Amnesty International
 • Maj 29 wtorek:  Dzień Działacza Kultury, Światowy Dzień Zdrowia Układu Pokarmowego i Europejski Dzień Sąsiada
 • Maj 30 środa: Dzień Bez Stanika, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego,  Światowy Dzień Soku
 • Maj 31 czwartek: Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego, Dzień Bociana Białego, Światowy Dzień bez Tytoniu, Światowy Dzień Bez Majtek
 • Czerwiec 1 piątek: Dzień Dziecka, Święto Bułki, Dzień bez Alkoholu, Święto Służby Ruchu Lotniczego
 • Czerwiec 2 sobota: Dzień bez Krawata
 • Czerwiec 3 niedziela: Dzień Dobrej Oceny,  Dzień Savoir-Vivre i Dzień Chemika

Do następnego razu!

Komentarze

 1. Idealne. Uwielbiam czytać o absurdach :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to rzeczywistość, w której żyjemy. Tu wszystko jest ab absurdum :-)

   Usuń
 2. Ja też uwielbiam czytać o absurdach. Bo absurd goni absurd :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... a każdy nowy dzień jest pełen absurdów. Tematów nam zatem nie zabraknie :-)

   Usuń

Prześlij komentarz