Co aktualnie czytam

W związku z tym, że znam trzy języki (ojczysty polski, biegle niemiecki i bardzo dobrze angielski) jestem w stanie czytać książki w tych trzech językach.
Po prawie dwudziestu latach pobytu zagranicą muszę przyznać, że umiejętność posługiwania się językiem obcym to ogromny przywilej i wyróżnienie, które trudno jest porównać do czegokolwiek. To jest jak poruszanie się w trzech różnych wymiarach kulturowych, które sie wzajemnie wspierają i wzbogacają.

Ale dosyć tego filozofowania i pora przejść do książek - tych przeczytanych i tych, których przeczytanie zaplanowałam na najbliższe tygodnie.Pax Arcana - seria pięciu książek o Johnie Charming
(Kliknięcie na zdjęcie okładki powoduje przeniesienie na stronę internetową książki na Amazon.de)

Charming (Pax Arcana) Daring (Pax Arcana) Fearless (Pax Arcana) In Shining Armor (Pax Arcana)Legend Has It (Pax Arcana Book 5) (English Edition)


Główny bohater John Charming jest potomkiem Księcia z Bajki. Rodzina, z której pochodzi, zajmowała się już od czasów rzymskich zabijaniem smoków, tropieniem wiedźm i exterminacją paranormalnych morderców i baśniowych bestii. Charming został wychowany przez członków współczesnego Zakonu Templariuszy, którzy udoskonalili swe metody exterminacji potworów zamieniając halabardę i kuszę na pistolet i kamizelkę kuloodporną. John Charming był jednym z najlepszych rycerzy zakonu - do czasu, aż przypadek losu uczynił z niego potwora, których zwalczaniam zajmowali się templariusze. Od tego momentu jego życie zmieniło się o 180 stopni...

Komentarze