Życie w Niemczech - dochody i mieszkanie


Oto garść informacji o Niemczech dla zainteresowanych migracją do tego kraju.

Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego średnie dochody rodziny niemieckiej wynoszą 4337 euro brutto, netto daje to około 3314 euro na miesiąc. Przeciętna rodzina płaci 1058 euro podatków.

30% jej dochodów przypada na czynsz i opłaty za mieszkanie. Wielkość przeciętnego mieszkania to 91,7 m², a jego cena (o czym pisałam już w jednym z poprzednich postów) jest uzależniona od położenia lokalu i jego wyposażenia. Czynsze mogą wahać się od 9 do nawet 25 euro za metr kwadratowy. Powiedzmy sobie jednak szczerze: czy normaly człowiek przy zdrowych zmysłach byłby gotowy zapłacić za metr kwadratowy mieszkania więcej niż 12 euro?!Oto przykłady mieszkań do wynajęcia w Düsseldorfie znalezione na Immobilienscout24, skąd pochodzą poniższe ogłoszenia. 

Komentarze

  1. Jak gdy przyjechałam z narzeczonym do pracy do Niemiec zaczynaliśmy od wynajmowania najzwyklejszego pokoju. Po latach pracy nasza firma w Niemczech zaczęła się coraz bardziej rozwijać i teraz mieszkamy w pięknym domu z ogródkiem i żyjemy pełnią życia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I to chodzi :-) Bo najważniejsze jest, żeby się udało :-D

      Usuń

Prześlij komentarz