Satyryczny przegląd 16-go tygodnia

Satyryczny przegląd tygodniowy według Izy K - tydzień 16/2018W związku z ogłoszeniem przez PiS programu "Mama plus" rodzice dzieci niepełnosprawnych zjechali do Sejmu w celu kontynuacji protestu ciągnącego się jeszcze od czasów poprzedniej koalicji. Protestujący  rodzice zgłosili dwa podstawowe postulaty: wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł miesięcznie (bez kryterium dochodowego) dla osób niepełnosprawnych po 18. roku życia, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Drugi: zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (1029 zł brutto). Proponujemy w tym celu wprowadzenie nowej rubryki na formularzach rozliczenia podatkowego "zwolennik ochrony życia nienarodzonego" z możliwością zakreślenia opcji "tak" lub "nie". Wszyscy ci, którzy określą się jako zwolennicy ochrony życia nienarodzonego za wszelką cenę, zostaną obłożeni dodatkowym podatkiem 1% (nazwijmy go podatkiem płodowym), który będzie przekazywany dla na pielęgnację, rehabilitację i utrzymanie osób niepełnosprawnych po 18. roku życia, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W ten sposób rozwiążemy kwestię protestów obrońców płodów i zapewnimy dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom minimum godnych warunków do życia.


Brytyjskie media doniosły, że nastąpił przełom w śledztwie dotyczącym ataku na podwójnego szpiega Sergieja Skripala i jego córkę Yulię. Przełomowe są informacje, że zidentyfikowano sprawców.  Identyfikacja sprawców została dokonana na podstawie analizy nagrań z monitoringu i sprawdzaniu list pasażerów lotów do i z Wielkiej Brytanii. Uzyskane informacje wskazują na to, że opuścili oni terytorium Wielkiej Brytani i obecnie znajdują się na terenie Rosji. Kogo zaskoczyły te informacje, ręka w górę! Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem zdolności śledczych brytyjskiego wywiadu i policji na miarę dedukcji godnej Jamesa Bonda czy Sherlocka Holmesa.

Prasa światowa doniosła o śmierci szwedzki DJ-a Avicii. Popularność prasowa zmarłego DJa po jego śmierci przerosła popularność, jaką cieszył się za życia.  W zasadzie może to potwierdzić teorię, że wielkość prawdziwych artystów ujawnia się dopiero po ich zgonie, a ich śmierć przynosi najlepsze zyski menedżerom i koncernom muzycznym.

Dyrekcja jednej ze szkoł podstawowych w Lubartowie ugięła się pod presję księży, katechetów i katolickich rodziców i odwołała Tydzień z Harrym Potterem organizowany przez uczniów i nauczycieli w ramach tygodnia z książką. Stwierdzono, że Harry Potter propaguje satanizm, okultyzm i magię i dlatego nie nadaje się na lekturę dla dzieci. Zastanawiamy się, jaka jest różnica między książkami o Harry Potterze i inną wielotomową książką opowiadającą o bóstwie w trzech postaciach, mówiącym wężu, dziewicy, która zaszła w ciążę, niszczeniu całych miast za pomocą ognia z nieba, zamieniania żywych ludzi w słupy soli, dzieciobójstwie, zabójstwie i podżeganiu do mordu, nie wspominając o wzbudzających grozę u dzieci scenach wskrzeszaniach zmarłych czy o osnutych tajemnicą wniebowzięciach i wniebowstąpieniach. Z tego wszystkiego to już chyba łatwiej jest uwierzyć w latanie na miotle...

Po wizycie w Pekinie przywódca Korei Północnej Kim Dżong Un ogłosił, że Korea Północna po pierwszce rezygnuje z nacisków na usunięcie wojsk amerykańskich z terenu Korei Południowej, po drugie zastopuje próby nuklearne i po trzecie spotka się z Donaldem Trumpem. Jesteśmy zaskoczeni niezwykłą przemianą Kima i dlatego stawiamy pytanie: co się stało z Kim Dżong Unem w Chinach? Jak pamiętamy, relacje z wizyty północnokoreańskiego przywódcy były bardzo skąpe i ściśle kontrolowane przez rząd chiński. Czyżby Chińczycy podmienili dyktatora i odesłali z powrotem jego dubla z nowymi instrukcjami? To byłby miły prezent dla polityki światowej z okazji rozpoczynającego się 25 kwietnia północnokoreańskiego Tygodnia Wolności.

Po usunięciu 60 rosyjskich dyplomatów przez Stany Zjednoczone zaskoczony prezydent Donald Trump zorientował się, że przesadził. Zaufane źródła z Białego Domu poinformowały dziennikarzy gazet The Washington Post i The Telegraph, że Trump dostał białej gorączki i zwymyślał swoich doradców po tym, jak okazało się, że Francja i Niemcy usunęły symbolicznie tylko czterech członków rosyjskiego korpusu dyplomatycznego, podczas gdy USA wydaliły 60 dyplomatów rosyjskich. Mamy  skromną nadzieję, że ktoś w końcu wyjaśni prezydentowi USA, że kwintesencja dyplomacji to siła argumentów, a nie argument siły, a jakość idzie przed ilością. Może Merkel i Macron powinni puścić tweeta (dla niewtajemniczonych: to taki wirtualny odpowiednik gołębia pocztowego) do Trumpa zanim podjęli tę decyzję? W końcu Twitter to nowy kanał komunikacyjny światowej polityki, któremu z sukcesem udaje się zastąpić pocztę dyplomatyczną w USA. I Trump na pewno przeczyta go na swoim ajfonie.

W wystąpieniu w Szymbarku w Małopolsce Beata Szydło stwierdziła, że rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami finansowymi. Musimy przyznać, że znowu jesteśmy pod wrażeniem zdolności retorycznych byłej pani premier, której tym razem udało się połączyć w jednym zdaniu rząd, walkę z korupcją i oszustwami finansowymi. Chcielibyśmy zwrócić tylko uwagę na to, że ludzie, którzy mieszkają w domach ze szkła, nie powinni rzucać kamieniami. Nigdy bowiem nie wiadomo, co zrobić potem ze szklaną stłuczką. No chyba, że ona nam się należy...

Wielkie nowości w Wielkiej Brytanii! Siostra księżnej Kate Pippa Matthews jest w trzecim miesiącu ciąży! Dodatkowo w tym roku oczekują nas narodziny Cambridge Baby 3, ślub księcia Harry'go z Meghan Markle, ślub ksieżniczki Eugenii oraz całe mnóstwo urodzin i innych rocznic. Mamy nadzieję, że Brexit nie wpłynie negatywnie na przekazy telewizjne z uroczystości królewsko-celebryckich.

Pudelek doniósł... krótko i zajebiście:
Daniel Majewski pozował z Calvinem Kleinem, Magnum wybrało nowe ambasadorki lodów, Bronisław Komorowski imprezował z żoną na "Zbawixie",  Andrzej Rosiewicz narzeka na nowe pokolenie, które nie zna jego przebojów, Roksana Gąska u boku Jacka Rozenka rozkwita z każdą ścianką, a Odeta  Moro zastrzega się, że nie chce być drugą Tadlą i ma nadzieję, że nie dotknie jej fatum okładek, grasujące wśród polskich celebrytów. Kinga Rusin podziwiała w tym tygodniu zachód słońca, a Doda z Emilem i 38 stopniową gorączką odebrała nagrodę. Donosimy, że gorączka spadła, a nagroda ma się dobrze. Andrzej Młynarczyk wraca do "M jak miłość" jako duch odwiedzający chorą na derpesję Asię, bo widzowie bardzo za nim tęsknią. Z kolei Arek Jakubik w "Hardtalk-na ostro" potwierdził, że ma lustro i wie, jak wygląda.
Jakiś nudny ten tydzień celebrycki...


W przyszłym tygodniu obchodzimy:
  • 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i brytyjskie Święto Orderu Podwiązki
  • 24 kwietnia Dzień Zwierząt Laboratoryjnych
  • 25 kwietnia Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, Dzień Sekretarki i Dzień DNA, Światowy Dzień Pingwina
  • 25 kwietnia Dzień Walki z Malarią
  • 26 kwietnia Światowy Dzień Własności Intelektualnej oraz Dzień Drogowca i Transportowca
  • 27 kwietnia Światowy Dzień Grafika, Dzień Florysty, Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii i Światowy Dzień Tapira
  • 28 kwietnia Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy, Dzień Sera Camembert i Dzień Tai-Chi
  • 29 kwietnia Dzień Pamięci o Wszystkich Ofiarach Wojen Chemicznych, Międzynarodowy Dzień Tańca, Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego

Uwaga: 29 kwietnia 1924 marka polska została zastąpiona złotym polskim jako obowiązującą walutą narodową. Postulujemy o mianowaniu tego dnia Dniem Urodzin Złotego!

Do następnego razu!

Komentarze