Satyryczny przegląd 26-go tygodnia

Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem 2018. Jak napisała Gazeta Wyborcza: "Graliśmy jak nigdy dotąd, przegraliśmy jak zwykle". Ale podsumowując występ Polaków należy powiedzieć, że w polskim futbolu to jak w polskiej historii: samobójcze powstania, bieg do przodu bez możliwości szybkiego powrotu np. do własnej bramki i lanie polskiej d***y. A nawet jak nam się uda coś zrobić, np. w końcu strzelić gola, to przeważnie jest za późno na wszystko, bo inni strzelili w tym czasie trzy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że drużyna Mistrza Świata, czyli Niemcy, też odpadła z turnieju w fazie rozgrywek grupowych. Czyli, jakby nie patrzeć, jesteśmy w dobrym towarzystwie.

Oceniając występy polskiej drużyny Adam Małysz w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej stwierdził, że on wie, że zawodnicy się starali i to było tyle, na ile ich było stać w trakcie mundialu. Czyli wychodzi na to, że jeżeli już nie zdobyliśmy tytułu, to przynajmniej należy nam się medal za dobre chęci.

W związku z odpadnięciem Niemiec z turnieju zastanawiamy się, czy nie było to wynikiem politycznej rozgrywki na arenie międzynarodowej. Mianowicie szefowie krajów, które odpadły z dalszych rozgrywek, nie będą musieli przyjechać do Moskwy w celu kibicowania własnym drużynom. Jesteśmy pewni, że Angela Merkel cieszy się, iż uniknęła dyplomatycznego faux pas. Przynajmniej na razie.

Konsekwencje wojny celnej Donalda Trumpa! Symbol amerykańskiej wolności Harley Davidson nie będzie produkował motocykli w USA! Producent dwuśladów  ogłosił, że ze względu na cła na Harleye w Europie jest zmuszony przenieść swoją produkcją do USA do Tajlandii, aby uniknąć w ten sposób podwyżek cen u swoich europejski odbiorców. W odpowiedzi na to Donald Trump zagroził, że teraz to on pokaże Harleyowi i nałoży na nich takie podatki, że sobie popamiętają. Czekamy z niecierpliwością, kto podpadnie Trumpowie? Może Marlboro? Albo General Motors?

Czystki w PiS! Prasa doniosła, że władze PiSu pracują nad listą polityków, którzy z nakazu partii mają ubiegać się o mandaty poselskie w Brukseli. Zastanawiamy się, jak można wystawić do wyborów do Parlamentu Europejskiego ludzi, którzy gardzą ideą Unii Europejskiej. Ale w końcu PiS-owi żadnie pieniądze nie śmierdzą, nawet te z EU.

Katastrofa w Wielkiej Brytanii! Gazeta Wyborcza doniosła, że względu na problemy dostawcze dwutlenku węgla stosowanego podczas produkcji piwa może dojść do ograniczeń w jego sprzedaży. Musimy się przyznać, że nie wiedzieliśmy, że dwutlenek węgla zawarty w piwie brytyjskim nie powstaje w wyniku naturalnej fermentacji, lecz bąbelki te są wynikiem sztucznego wzbogacania tego napoju. Mamy nadzieję, że problem ten nie będzie dotyczył Irlandii. Bo jak tu żyć bez Guinessa?

Gazeta Wyborcza poinformowała, że Senat wybrał głowami PiSu 13 osób na stanowiska ławników w Sądzie Najwyższym. Senatorwie PO, którzy zbojkotowali to głosowanie, stwierdzili, że wybrani kandydaci mają wprawdzie dobre chęci, ale kwalifikacji to raczej nie posiadają. To tak, jakbyśmy wracali do dawnych, komunistycznych czasów jak w powiedzeniu: " Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera." Proponujemy, żeby w komisjach lekarskich w ZUS-ie oprócz lekarzy zasiadali  dodatkowo znachorzy, zielarki i egzorcyści.  Doskonałym uzupełnieniem byliby też jasnowidze, którzy z pewnością potrafiliby przewidzić, czy chory ma szansę na wyzdrowienie i jak długo będzie trwał proces ozdrowieńczy. Bo może po prostu odczekać, aż natura sama sobie poradzi.

Prasa doniosła, że w okresie urlopowym LOT ma coraz więcej problemów z samolotami. Z powodu różnorodnych usterek technicznych loty są opóźnione lub nawet odwoływane. Wyborcza doniosła, że jeden z pracowników LOT-u opowiedział, że zdarzyło się, że samolot został ściągnięty z pasa startowego, bo pilot odkrył, że coś jest nie tak. My uważamy, że jest korzystniej dla pasażerów, gdy wadliwe samoloty nie startują niż żeby miały spadać z nieba w trakcie lotu.

W Polsce znowu podrożało masło. Kostka masła kosztuje około 8 złotych i jego cena wzrosła o 30% od początku roku. Co, według prasy, jest źródłem tego skoku cen? Według jednego z analityków Credit Agricole powodem wzrostu cen masła w Polsce jest susza w Nowej Zelandii. Nie ma to jak skutki globalizacji na prowincji.

Kultura zwyciężyła nad ruchem samochodowym w Warszawie! W związku z wynajęciem mostu Poniatowskiego przez ekipę filmu w reżyserii Władysława Pasikowskiego niemal przez całą niedzielę tramwaje, autobusy, samochody i piesi muszą omijać most Poniatowskiego od Alei Jerozolimskich do Nowego Świata. Cena za wynajęcie to jedyne 8 tys. zł. W porównaniu z innymi produkcjami to naprawdę cena rabatowa. Przykładowo filmowcy z Bollywood za zamknięcie mostu i ulic w Warszawie zapłacili "tylko" 75 tys. złotych w 2014. Może w celu podreparowania kasy miejskiej należałoby nawiązać stałą współpracę z kinematografią hinduską?

W przyszłym tygodniu obchodzimy:

  • Lipiec 2 poniedziałek: Dzień Dziennikarza Sportowego,  Międzynarodowy Dzień UFO
  • Lipiec 3 wtorek: Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chili
  • Lipiec 4 środa: Święto Hot Doga
  • Lipiec 5 czwartek: Dzień Łapania za Biust
  • Lipiec 6 piątek: Światowy Dzień Pocałunku
  • Lipiec 7 sobota:  Światowy Dzień Czekolady

Do następnego razu!


Komentarze