Satyryczny przegląd 28-go tygodnia

Brexit 1! Boris Johnson opuścił rząd Theresy May! Wygląda na to, że jako polityk hołduje on historycznym tradycjom brytyjskiej floty. Wiadomo przecież, że szczury opuszczają tonący statek jako pierwsze, a kapitan schodzi z pokładu albo jako ostatni, albo idzie na dno razem ze statkiem. W tym kontekście zastanawiamy się, jak długo jeszcze utrzyma się przy władzy premier Theresa May? Utonie czy uda jej się zejść z pokładu? Dostanie miejsce w jakiejś szalupie ratunkowej, czy będzie musiała sama dopłynąć do brzegu? Mam tylko nadzieję, że ktoś rzuci jej koło ratunkowe. W przeciwnym razie czarno widzimy przyszłość pani premier.

Brexit 2! Drużyna chorwacka pozbawiła Anglików miejsca w finale Mundialu 2018! Jak widać, nie trzeba dużo, żeby pokazać wyspiarzom, że daleko im do imperialnego mocarstwa, przynajmniej jeśli chodzi o piłkę nożną. Mamy nadzieję, że UE pójdzie tutaj za przykładem Chorwatów: wykorzystać maksymalnie sytuację, odczekać do dogrywki, krótka piłka i gol!
I wiadomość z ostatniej chwili: Anglicy przegrali mecz o trzecie miejsce!  I jak tu nie wierzyć w przeznaczenie...

Podczas szczytu NATO w Brukseli Donald Trump zbeształ Niemcy za korzystanie z rosyjskich dostaw gazu, zagroził, że USA opuści NATO i zażądał od krajów członkowskich NATO minimum 2% produktu krajowego brutto (PKB) przeznaczonych na obronę, po czym odleciał do Wielkiej Brytanii na popołudniową herbatę z angielską królową. Nieśmiało konstatujemy, że Donald Trump nie negował żadnych postawień szczytu NATO na Tweeterze. Brak czasu czy po prostu nie ma roamingu na ajfonie?

W czasie wizyty w Wielkiej Brytanii Donald Trump pokazał pełnię swoich dyplomatycznych zdolności łamiąc królewski protokół. Królowa angielska była zmuszona czekać ok. 15 minut na spóźnionego Trumpa, który zamiast dystyngowanego ukłonu zaoferwał jej amerykańskiego handshake'a. Szczytem nietaktu było odwrócenie się do plecami do królowej podczas warty honorowej i wyprzedzenie jej podczas inspekcji formacji. Jak do tej pory żaden monarcha brytyjski nie był zmuszony oglądać innego polityka od tyłu. The Queen was definately not amused.

W dalszej części wizyty prezydent USA udzielił wywiadu dla "The Sun", skrytykował strategię brexitową Theresy May i wykazał negatywne zdziwienie, że nie posłuchała ona jego światłych rad na ten temat. W końcu ignorowanie rad Donalda Trumpa może zaowocować problemami w podpisaniu umowy o wolnym handlu Waszyngtonu z Londynem. Po opublikowaniu tego wywiadu Trump oskarżył "The Sun" o rozpowszechnianie fake news, po czym odleciał do Szkocji pograć w golfa. To be continued...

Przedstawiciele ruchu antyszczepionkowego STOP NOP złożyli w sejmie projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień. Pod projektem ustawy zebrali 120 tys. podpisów i uzyskali wspiercie trzech posłów z partii Kukiz15. Poczekamy, aż zadziała tu ewolucja i selekcja naturalna, w końcu nie każdy musi przeżyć następną epidemię. Szkoda, że nikt do tej pory nie wymyślił szczepionki przeciwko głupocie.  A ta przydałaby się w naszym kraju.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził podczas spotkania w Olsztynie, że Polska jest jednym z krajów najbardziej doświadczonych w budowaniu demokracji i nikt nie musi Polaków uczyć, czym ona jest. Mamy nadzieję, że pan premier wie, że demokracja to rządy przedstawicieli większości. I że będzie o tym pamiętał podczas następnych wyborów do sejmu w 2019.

Usterka! Poczas Narodowego Święta Francji 14-go lipca zostały pomylone kolory w formacji lotniczej przelatującej nad Paryżem.  Ale czy to ma znaczenie w Europie bez granic, jakie farby narodowe ma jakie państwo?

Gazeta Wyborcza doniosła, że Donald Tusk rzucił rękawicę Kaczyńskiemu krytykując władze polskie podporządkowujące sobie w całości sąd, prokuraturę, policję, a także niezależne media i określając je jako kleptokrację, czyli "rządy złodziei". Zastanawiamy się, czy w ramach rewanżu Pan Prezes prześle Donaldowi Tuskowi przez heroldów dwa nagie miecze. I czy Tusk je przyjmie...

Prasa doniosła, że nadal trwają poszukiwania kilkumetrowego pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono kilka dni temu nad Wisłą. W poszukiwaniach bierze udział ok. 80 osób, m.in. w akcję zaangażowana jest także Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Gminne Centrum Kryzysowe Konstancin Jeziorna, Piaseczyński WOPR, Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, ekipa terenowa "turyści4x4.pl", okoliczne koło wędkarskie nr 12, Policja Rzeczna oraz ekipa z dronem, wspierająca działania prowadzone z lądu, wody i powietrza. Dawid Fabiański z fundacji Animals Rescue stwierdził, że po wylince pyton jest na pewno bardzo głodny i musi nabrać odpowiedniej temperatury, aby udać się na łowy. Gdyby okazało się, że złapania pytona na żywca nie jest możliwe, proponujemy metodę na szewczyka Skubę: wziąć skórę barana, wypchać ją szmatami, siarką, smołą, zaszyć i podrzucić pytonowi na plażę. Baranów ci u nas dostatek...

W przyszłym tygodniu obchodzimy:


  • Lipiec 16 poniedziałek: nie ma nic do świętowania, a Bitwa pod Grundwaldem skończyła się wczoraj :-(
  • Lipiec 17 wtorek: Światowy Dzień Emoji, Ogólnopolski Dzień Tabaki, Światowy Dzień Międzynarodowej Sprawiedliwości
  • Lipiec 18 środa: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli
  • Lipiec 19 czwartek: Dzień Czerwonego Kapturka
  • Lipiec 20 piątek: Międzynarodowy Dzień Szachów
  • Lipiec 22 niedziela: Dzień Aproksymacji Pi, Europejski Dzień wsparcia dla Ofiar Przestępstw z Nienawiści

Do następnego razu!


Komentarze

Prześlij komentarz