Satyryczny przegląd 27-go tygodnia

Prowincja górą! Nowiny Rzeszowskie doniosły, że ubiegłą niedzielę w Ostrowie pod Przemyślem miała miejsce 12. edycja "Święta Pieroga", w trakcie której odbył się tradycyjny konkurs lepienia pierogów w czasie 20 minut przez dwuosobowe zespoły z 12 sołectw gminy Przemyśl. Zwycięska drużyna z Nehrybki ulepiła 214 pierogów (nagroda 1000 zł), na drugim miejscu uplacowały się gospodynie z Ujkowic z 206 pierogami (nagroda 600 zł). Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Łętowni lepiąc 190 pierogów (nagroda 400 zł). Wychodzi na to, że zwycięska drużyna dostała 4,67 zł za pieroga. W przeliczeniu na godzinę byłoby to 3000 zł za 642 pierogi. Jeżeli wierzyć internetowi, miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na stanowisku dyrektora generalnego wynosi "tylko" 12 708 PLN brutto. Ile pierogów musiałby ulepić dyrektor generalny, żeby zarobić na swoją pensję?

Gazeta Wyborcza doniosła, że Adam Małysz obronił pracę licenjacką na Politechnice Częstochowskiej. Chwalebny to czyn w czasach, gdy w tym roku co piąty maturzysta nie zdał egzaminu dojrzałości.

Daily Mail poinformował, że Teresa May zamierza wystartować ofensywę skierowaną do liderów politycznych Uni Europejskiej mającą na celu oczarowanie ich swoim wdziękiem i wynegocjowanie łagodniejszego Brexitu dla Wielkiej Brytanii. Zastanawiamy się, jaką tajną broń zastosuje premier May. Jak na razie jej taktyka unikania konfrontacji politycznej i forsowanie łagodnego Brexitu nie wskazuje na ukryte asy w rękawie.

Nowiczok strikes back! Daily Mail doniósł, że najnowszymi ofiarami są Dawn Sturgess, 44-letnia matka trojga dzieci, była alkoholiczka i narkomanka, i jej partner Charlie Rowley, lat 45. Prasa milczy o ich powiązaniach ze Skripalami, Putinem i MI6. Kim są Dawn Sturgess i Charlie Rowley? Podwójnie zakamuflowani tajnymi agentami czy też zwykłą pomyłką kilera?

Na koncercie Open'er 2018 Gorillaz porwali tłumy swoją muzyką i okazali wsparcie dla małżeństw jednopłciowych w Polsce. Obawiamy się, że po dobrych zmianach politycznych i reformach polskiego sądownictwa może to być ostatnie zaproszenie dla Gorillaz.

Po wyjściu ze szpitala Prezes Kaczyński zapowiedział w swojej pierwszej konferencji prasowej, że ludzie pobierający wysokie pensje ze spółek skarbu państwa nie będą kandydować w wyborach samorządowych z list Zjednoczonej Prawicy. W końcu do polityki nie idzie się dla pieniędzy, lecz dla wartości wyższych. Historyczne powiedzenie Jarosława Kaczyńskiego "teraz k***a my" z 1997 roku pozostaje całkowicie w starym kontekście znaczeniowym. Nic dodać, nic ująć.

Próby czystek w Sądzie Najwyższym! Prezydent Andrzej Duda wysłał na przymusową i przedwczesną emeryturę 11 najstarszych sędziów Sądu Najwyższego. Jak na razie nie udało mu się usunąć ze stanowiska pierwszej prezes prof. Małgorzaty Gersdorf. Prezydenckim czystkom towarzyszyły protesty tysięcy ludzi. Poczekamy, co przyniesie następny tydzień. Bo w takich momentach przychodzi nam do głowy stara piosenka Kaczmarskiego: "A mury rosną, rosną, rosną..."

Premier Mateusz Morawiecki przemówił w Parlamencie Europejskim. Treść jego wypowiedzi podajemy dosłownie za Gazetą Wyborczą "Demokracja w Polsce nigdy nie była tak żywa jak obecnie. Prawa obywatelskie są realizowane bez przeszkód. Media są bardziej różnorodne i spluralizowane, niż były do tej pory".  Zastanawiamy się, w jakiej matriksowej rzeczywistości żyje pan premier?

Afera świńska! Prasa doniosła, że konserwy z trzody skupowanej ze stref zagrożonych afrykańskim pomorem świń (ASF) zostały przetworzone w Polsce i miały trafić do instytucji publicznych (m.in. armii, szpitali, więzień, szkół itp.). Obecnie zalegają one w magazynach, bo po ujawnieniu świńskiej afery nikt nie chce ich kupić. Urzędnicy pytani przez dziennikarzy Wyborczej o koszty całej operacji oraz liczbę przechowywanych konserw, odmawiają odpowiedzie powołują się na tajność tych informacji, bo dotyczą one „zasobów strategicznych państwa”. Pozostaje pytanie, co zrobić z tym mięsem? Może by tak do restauracji sejmowej?

Polsat News poinformował, że lot samolotu, którym Mateusz Morawiecki miał wracać do Polski z Czech, został odwołany z powodu usterki technicznej, a pasażerowie opuścili samolot i czekali w terminalu. Zastanawiamy się, czy była to próba kolejnego zamachu na polską elitę polityczną, tym razem ze strony czeskiej? Mimo wszystko konstatujemy z zadowoleniem , że polscy politycy nauczyli się czegoś po katastrofie smoleńskiej i nie próbują wymusić startów i lądowań na siłę.

Mundial 2018! Donosimy, że Francja pokonała Urugwaj, Belgia dokopała Brazylii, Anglia wbiła dwa gole do szwedzkiej bramki, a drużyna chrowacka zwyciężyła Rosjan w rzutach karnych. Zobaczymy, jaki wpływ będzie miała porażka drużyny rosyjskiej na dostawy gazu do krajów europejskich.

W następnym tygodniu obchodzimy:

  • Lipiec 9 poniedziałek: Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą
  • Lipiec 10 wtorek: Dzień Nikoli Tesli
  • Światowy Dzień Ludności
  • Lipiec 12 czwartek: Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej
  • Lipiec 13 piątek: Dzień Frytek
  • Lipiec 14 sobota: Dzień Łapania za Pupę
  • Lipiec 15 niedziela: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Do następnego razu!

Komentarze

Prześlij komentarz