Satyryczny przegląd 29-go tygodnia


Exit from Brexit! Okazuje się, że  wbrew twierdzeniom Theresy May, że "Brexit means Brexit" okazuje się, że istnieją trzy opcje:  twarde rozstanie bez porozumienia z Brukselą (czyli hard Brexit", plan Theresy May (czyli "soft Brexit")  lub pozostanie w UE (czyli "no brexit").  Powiedzmy to jasno: jeżeli Wielka Brytania wyjdzie z EU na zasadach twardego Brexitu, to będzie to sygnał dla wszystkich meneli, że można wejść do jakiejkolwiek restauracji, zażądać degustacyjnego menu z 10-cioma potrawami i winem, wyjść z lokalu nie płacąc rachunku i zagrozić szefowi restauracji procesem za to, że ośmiela się on poprosić o jego uregulowanie.

Donosimy uprzejmnie, że Francja wygrała Mundial 2018! Podczas ceremonii rozdania lunął deszcz i okazało się, że w Rosji brakuje parasoli, gdyż jedynie Putin dostał parasol, natomiast prezydent Fracji Emmanuel Macron i pani prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović rozdawali medale stojąc w strugach deszczu. Rozumiemy, że pani prezydent Chorwacji została w ten sposób ukarana za to, że drużyna chorwacka wykopała Rosjan z mundialu w ćwierćfinale, ale czym podpadł Putinowi prezydent Francji, że zasłużył sobie na takie traktowanie? Może za bardzo cieszył się zwycięstwem Francuzów?

Po wizycie w Wielkiej Brytanii i wypiciu herbaty z królową Anglii Donald Trump udał się na spotkanie z Wladimirem Putinen. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile rosyjskiej wódki wypił Trump, ale jego stwierdzenie, iż wierzy on, że Rosja nie wywierała wpływu na wybory w USA, wywołało silną konsternację w Stanach zjednoczonych. Odważamy się postawić hipotezę, że konsumpcja rosyjskiego alkoholu doprowadziła Trumpa do tzw. stanu pomroczności jasnej, przy którym występuje pozorna zborność ruchowa przy jakościowym zaburzeniu świadomości. Chory w takim przypadku wykazuje zaburzenia pamięci, przy czym orientacja jest dość dobrze zachowana. Zachowanie chorego jest dość zborne, bowiem czynności automatyczne są dobrze zachowane. Wypisz wymaluj Donald Trump.

Rosyjski gang motocyklowy Nocne Wilki cieszący się sympatią Wladimira Putina założył bazę na Słowacji. Gazeta Wyborcza doniosła, że jego członkowie uczą się tam strzelania oraz obsługi wozów pancernych. Władze Słowacji nie wiedzą, co z nimi zrobić, ale jak na razie nie zamierzają interweniować. Czyżby Wladimir Putin przygotowywał się do kolejnej aneksji? Po ukraińskim Krymie czas na Bratysławę?

Po szczycie rosyjsko-amerykańskim w Helsinkach Donald Trump zaprosił Wladimira Putina do USA. Zastanawiamy się, co obiecał Trump Putinowi w rozmowie w cztery oczy? Trump rozwiązał zagadkę tweetując, że tematami spotkania mogłaby być sytuacja na Ukrainie, w Izraelu, rozprzestrzenianie broni nuklearnej, handel, Korea Północna i pokój na Bliskim Wschodzie. Proponujemy, żeby na listę wciągnąć referendum niepodległościowe na Alasce. Przypominamy, że 30-go marca 1867 Rosja sprzedała Stanom Zjednoczonym za 7,2 mln dolarów Alaskę, a 49. stanem USA została ona dopiero 3 stycznia 1959. Więc dlaczego nie?

Podsumowując wizytę Donalda Trumpa w Europie stwierdzamy, że zachowuje się on jak rzymski cezar: rządzi i dzieli. Przypominamy jednak sobie lekcje historii powiadające, że legiony rzymskie nie zdobyły Germanii, mimo wielu prób nie udało im się podporządkować Brytanni i stawiła im czoła mała galijska wioska. Hmmm... Ale to był chyba jakiś inny komiks.

Nadwiślański pyton nadal na wolności! Wszystko wskazuje na to, że pyton tygrysi ma się dobrze i  przebywa w okolicach Piaseczna, co zostało potwierdzone przez psa tropiącego, który znalazł odchody pytona. Ktokolwiek zobaczy pytona w żadnym przypadku nie powinien się do niego zbliżać. Fakt, że pyton jest wysoce niebezpieczny, uniemożliwa wyznaczenie nagrody za jego głowę. Ale w końcu nie chcemy, żeby nasz pyton skończył tak, jak krokodyle w jednej z indonezyjskich wiosek, gdzie rozwścieczony tłum zabił 300 sztuk na farmie hodowlanej. Przypuszczamy, że spowoduje to wzrost cen na wyroby skórzane ze skóry krokodyla takie, jak damskie torebki,  buty, paski i portfele.

W Sejmie została przyjęta głosami posłów PiSu nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym. Protesty przed budynkiem Sejmu zostały zakończone przez policję pobiciem czterech demonstrantów i ich aresztowaniem. A my myśleliśmy, że policja pałowała demonstrantów tylko w latach 80-tych. Historia kołem się toczy...

Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek Senacie projekt postanowienia o przeprowadzeniu referendum ogólnokrajowego dotyczącego zmian w konstytucji. Prezydencka propozycja zawiera 10 pytań. Po przeczytaniu propozycji pytań stwierdzamy, że nie są one podchwytliwe i średnio rozgarnięty Polak na 50% szansy na zakreślenie poprawnej odpowiedzi.

W przyszłym tygodniu obchodzimy:


Lipiec 23 poniedziałek - Dzień Włóczykija
Lipiec 24 wtorek - Dzień Policjanta, Międzynarodowy Dzień Wirtualnej Miłości, Dzień Pszczółki Mai
Lipiec 25 środa - Dzień Bezpiecznego Kierowcy
Lipiec 27 piątek - Dzień Administratora
Lipiec 28 sobota - Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby, Dzień Kultu Masy Mięśniowej
Lipiec 29 niedziela - Światowy Dzień Tygrysa i Dzień Samotnych

Do następnego razu!

Komentarze

Prześlij komentarz