Kariera Krystyny Pawłowicz - krótka biografia i Wejście Smoka na Tweeterze

Autor: Remfreak
Enfant terrible polskiej polityki i Grande Dame PiS-u Krystyna Pawłowicz opuściła w weekend polskę scenę polityczną. Nie jesteśmy pewni, czy jej odejście jest ostateczne, czy jest to tylko urlop świąteczny. A może po prostu PiS (a szczególnie prezes Kaczyński) próbując przesunąć się z prawej strony sceny politycznej do jej centrum założył knebel krnąbrnej pani poseł, która swoimi tweetami dostarczała memowej pożywki całej antypisowskiej blogsferze? Prawdziwych powodów nałożenia knebla nie poznamy prawdopodobnie nigdy.
 
Pawłowicz albo się kocha albo nienawidzi. Chyba nikt z pisowskich polityków (no może z wyjątkiem samego Jarosława Kaczyńskiego) tak skrajnie nie polaryzował Polaków jak ona. Jeżeli chodzi o światopogląd społeczno-polityczny i religijny, to Krystyna Pawłowicz jest bardziej papieska niż sam papież i bardziej zawzięta niż sam prezes, a jej poglądy na politykę wewnętrzną kraju,  na politykę zagraniczną, religię i społeczeństwo są bardziej radykalne niż całego PiS razem wziętego, a jej intelektualne ejakulacje na Twitterze były tematem dyskusji w setkach grup na Facebooku.
Jako wielki fan pani poseł Krystyny Pawłowicz nie mogę pozwolić na to, aby wyniki jej intelektu zaginęły w mrocznych zakamarkach internetu i dlatego zdecydowałam się na umieszczenie na moim blogu cyklu postów poświęconych jej osobie oraz wyboru jej twitterowej twórczości.

Biografia


Krystyna Pawłowicz urodziła się  14 kwietnia 1952 w Wojcieszowie. Z zawodu jest nauczycielem akadmickim posiadającym tytuł doktora habilitowanego i prawnikiem. Jej specjalnością jest prawo gospodarcze publiczne. Krystyna Pawłowicz pełniła funkcję sędziego Trybunału Stanu w latach 2007–2011 oraz posła na Sejm VII i VIII kadencji.
W zasadzie jej kariera nie miała zbytnich wzlotów i upadów aż do momentu odkrycia Twittera grudniu 2017 i puszczenia pierwszego tweeta w styczniu 2018 roku. Twitter jako medium szybkiej i dosadnej komunikacji odpowiadał pani poseł i od tego momentu medium to stałs się jej podstawowym kanałem komunikacyjnym, a internauci zostali bezlitośnie skonfrontowani z jej poglądami.

Wejście Smoka na Tweeterze


Pani Pawłowicz w ciągu roku tweetnęła 5,833 razy, a grono jej followersów wynosi 33.4K. W porównaniu z innymi damami PiSu ma ona wprawdzie mniej followersów, ale za to jest najbardziej płodną "tweeterówką" PiSu, jeżeli chodzi o całokształt twóczości w przeciągu roku.  Dla porównania Beata Szydło jest na Tweeterze od 2009 i tweetnęło jej się tylko 1496 razy w ciągu 9 lat (stan 16.12.2018).

Ale do rzeczy... Oto pierwsze historyczne tweety Krystyny Pawłowicz ze stycznia 2018:
Pierwsze tweety Krystyny Pawłowicz i reakcja Beaty Szydło

I pomyśleć, że założenie konta na Tweeterze przez posłankę Pawłowicz z początku było uważane za fake'a. Chyba nawet nikt nie przypuszczał, że zrobi ona taką karierę medialną,  a jej pierwszy tweety będą porównywane do wejścia smoka...


Styl ubioru pani poseł


Styl ubioru Krystyny Pawłowicz jest połączeniem tradycji i nowoczesnych wzorów tekstylnych. W jej outfitach pojawiają się zarówno printy zwierzęce, jak i kwieciste wzory. Kolorystyka jej ubioru utrzymana jest zazwyczaj w stonowanych farbach, jednakże od czasu do czasu pojawiają się w niej odważne zestawienia.


Cechą charakterystyczną są okulary i szal lub apaszka.


Pani poseł bardzo często sięga też po wachlarz. Można by powiedzieć, że wachlarz jest dla niej tym, czym dla Beaty Szydło jej broszka.


Upodobania kulinarne


Krystyna Pawłowicz, podobnie jak 100% gatunku homo sapiens, jest wszystkożerna. Do jej ulubionych dań należy sałatka z bufetu i kanapki, co zostało uwiecznione w tysiącach memów w polskich internecie.



Znalezione w sieci


Autorem karykatury portretowej Krystyny Pawłowicz jest Remfreak. Bardzo dziękuję mu za pozwolenie udostępnienia jej na moim blogu!
Strony autorskie artysty znadziecie tutaj:
Facebooku https://www.facebook.com/remfreak/
Instagram https://www.instagram.com/remfreak/

Serdecznie zapraszam na następne posty o Krystynie Pawłowicz przedstawiające jej poglądy polityczne. Do następnego razu!



Komentarze