Satyryczny przegląd tygodnia 10-go

Trwają spekulacje na temat brakujących 6 minut na zegarach sterowanych falami radiowymi. Oficjalne wyjaśnienie, że to wynik problemów wynikających z chwilowego niedoboru prądu, nie przekonuje obywateli Niemiec. Z zaufanych kręgów przeciekło, że te brakujące minuty to efekt rządowych eksperymentów z czasem. Czyżby niemiecki rząd pracował nad powrotem do przeszłości?

Donald Trump grozi rozpoczęciem wojny. Tym razem jest to wojna handlowa z Europą. Trump nadyma się, sapie, dmucha i chucha... However, the House of Cards is still standing...

Zaszokowany świat przyjął do wiadomości, że Donald Trump zaakceptował zaproszenie na spotkanie na szczycie z północnokoreańskim dyktatorem Kim Jong-Unem. Kim ma ofercie zaprzestanie nuklearnych testów balistycznych, a Trump zastrzega, że to będzie koniec, gdyby Kim zaszedł go od tyłu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki szczytowanie obu dyktatorów.

New York Times ogłosił, że Netflix zamierza wyprodukować talkshow z Barakiem i Michelle Obama. Od prezydenta do talkmastera to nowy wymiar kariery politycznej. W Polsce talkshow z Andrzejem Dudą i małżonką miałby raczej charakter teatrzyku marionetkowego.

Po wprowadzeniu w 2016 roku nowej linii Barbie Fashionista obejmujacej cztery sylwetki (oryginalna oraz trzy nowe: curvy, petite i tall), siedem karnacji, 22 kolory oczu, 24 fryzury oraz kolejną linię ubrań i dodatków, Martell wypuścił do sprzedaży z okazji miedzynarodowego dnia kobiet  17 nowych modeli lalki z linii "Shero" propagującej wzorce prawdziwych i inspirujacych kobiet. Czekamy z niecierpliwościa na Barbie przedstawiającą Beth Ditto, Rebel Wilson czy  Hillary Clinton. A co, jak wszystkie, to wszystkie, te grube i stare też są przecież inspirujące.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie w Polsce. Przed narodem polskim staneło nowe wyzwanie: zamknięte sklepy w niedzielę 11-go marca. Zdesperowani obywatele deklarowali, ze w niedziele i święta bedą robili zakupy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Alternatywne propozycje spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym sa intensywnie dyskutowanie w prasie codziennej. Propozycje grupowych modlitw dla rodzin nie wiedzących, co zrobić z wolnym czasem w niedzielę, były proponowane przez niektórych proboszczów.

Niemiecka Pełnomocnik ds. Równouprawnienia zgłosila propozycję zmiany słów hymnu niemieckiego, gdyż jego obecna wersja nie jest jej zdaniem "neutralna płciowo". Czekamy z niecierpliwością na następne intelektualne orgazmy Pani Pełnomocnik.

Pudelek.pl ogłosił, że Edyta Górniak nagra pośmiertny duet ze Zbigniewem Wodeckim jako część projektu pracy nad nową płytą składającą się z duetów z różnymi polskimi wokalistkami. Jak widać, nawet po śmierci można w Polsce zrobić kasę w ramach muzycznej nekrofilii.

Amerykańskie Ministerstwo Obrony planuje analizę danych uzyskanych za pomocą monitoringu dronami używajac przy tym metod Google. Google twierdzi, ze to jest wyłącznie w celach pokojowych, Pentagon uważa, ze to w celach obronnych. Tak czy owak, Big Brother is watching you...

Okazało, że w Düsseldorfie osiem pułapek radarowych nie miało homologacji. Kierowcy zasypali sądy odwołaniami od nałożonych mandatów karnych. Miejmy nadzieję, że sądy będą szybciej i skuteczniej rozpatrzały odwołania od mandatów niż pozwy o deportację nielegalnych migrantów.

Pudelek doniósł, że Joanna Krupa i jej chłopak kłócą się o zamrożone jajeczka Krupy. Krupa chciałaby ich użyć, a jej chłopak wolałby po bożemu. Pozostaje nadzieja, że nadchodzące święta wielkanocne doprowadzą do kompromisu i jajeczka trafią do koszyczka.

Według Gazety Wyborczej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagrała rekordowo. Hasło tegorocznego finału brzmiało „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Może gdyby Owsiak zbierał na ochronę życia nienarodzonego zamiast narodzonego,  nie miałby tak przechlapane u hierarchów kościelnych.

Daily Mail poinformował, że Meghan Markle została ochrzczona. Wygląda na to, że nic już nie stoi na przeszkodzie dla kolejnego Kopciuszka do zostania angielską księżniczką. Znowu okazuje się, że Hollywood to prawdziwa odskocznia do kariery i kraina spełnionych marzeń. Niektórzy zostają prezydentami, inne księżniczkami, a cała reszta krzyczy #metoo.

Do następnego razu!

Komentarze