Superbohaterowie Marvela na Netflixie - propozycje na Wielkanoc cz.1


Netflix naprawdę rozpieszcza mnie w tym roku. Jako wielblicielka fantastyki, fantacy i science fiction mam naprawdę niezły wybór w tym miesiące. Ponieważ, jak każda osoba pracująca zawodowo, nie mam zbyt dużo czasu na codzienne oglądanie telewizji, a czas, który spędzam na dojazdach do pracy wypełnia mi obecnie kolejny sezon serialu "The Good Wife".
Ale mamy przecież weekendy i nadchodzące święta też będą dla niektórych z was okazją do odprężenia się przed telewizorem lub komputerem oglądając dobry film. Jasne, już słyszę, że rodzina, że goście, że trzeba wyjść na spacer, rozruszać kości... Ale dobry film jeszcze nikomu nie zaszkodził, a szczególnie wieczorem, gdy wszyscy goście już pójdą do domu, dzieciaki do łóżka,  a my nareszcie będziemy mogli w spokoju usiąść na kanapie z kieliszkiem czerwonego wina i pozwolić sobie w końcu na odrobinę spokoju...
A oto moje propozycje filmów z superbohaterami:Thor (2011) i Thor: The Dark Kingdom (2013)
Wojownik i bóg Thor (w roli tej Chris Hemsworth) zostaje skazany na wygnanie za arogancję z Asgardu przez swego ojca, boga Odyna (granego przez Anthony Hopkinsa). Zesłany na ziemię, Thor traci swoją boską moc i jest zmuszony do życia jako normalny człowiek. Ciąg dalszy przygód Thora to rok 2013. Jak zwykle, dobry bohater zwycięża, a zło zostaje ukarane. Szkoda, że Netflix nie wypuścił trzeciej części trylogii,  która weszła do kin w 2017. Z przyjemnościę obejrzałabym ten film po raz drugi.
Iron Man 1 (2008), Iron Man 2 (2010), Iron Man 3 (2013)
Witamy w świecie Tony Starka (granego przez Roberta Downey Jr.), ekscentrycznego miliardera, przemysłowca i playboya. Firma Starka produkuje i sprzedaje broń i rakiety dla armii. W drodze powrotnej na lotnisko, Stark zostaje zraniony i porwany przez terrorystów Udaje musię przeżyć tylko dzięki operacji w warunkach polowych, która pozostawiła odłamek metalu w okolicach jego serca. Ponieważ odłamek ten jest nieustającym zagrożeniem dla jego życia, konstruuje on unikalną zbroję wyposażoną w najnowszą technikę komputerową i militarną.

Captain America: The First Avenger (2011), The Return of the First Avenger (2014), The First Avenger: Civil War (2016)
Captain America, czyli kwintesencja amerykańskiego superbohatera jest kolejną produkcją studia filmowego Marvel Studios. Głównym bohaterem jest Steve Rogers, który bezskutecznie próbuje dobrowolnie wstąpić do armii. Dzięki pomocy naukowca Abrahama Erskine udaje mu się to w końcu. Erskin ma jednak w stosunku Steve własne plany związane
z eksperymentami na wolontariuszach, którzy po wypiciu specjalnego serum zmieniają się fizycznie i psychicznie
To jest koniec części pierwszej przeglądu filmów na Wielkanoc! Wkrótce nastąpi część druga!

Komentarze