Superbohaterowie Marvela na Netflixie - propozycje na Wielkanoc cz.2


W tym poście polecałam wam filmy na Netflixie, które zostały nakręcone w oparciu o fabułę komiksową. Teraz pora na drugą część mojej listy.


Man of Steel (2013), Batman v. Superman (2016): Dawn of Justice
Superman jest chyba najbardziej znanym i najbardziej podziwianym superbohaterem. W Man of Steel reżyser Zack Snyder zabiera nas  w czasy, gdy Clark Kent (grany przez Henry Cavilla) był młodym dwudziestolatkiem, walczącym o niepodległość Ziemii. Batman v. Superman jest kontynuacją filmu Man of Steel i pierwszym realnym filmen, w którym ci dwaj superbohaterowie jednocześnie występują. W roli Supermana zobaczymy znowu Henry Cavilla, a Batmana zagrał Ben Affleck.The Dark Knight Rises (2012) i serial Gotham (2014-)
Jak Superman, to nie może zabraknąć Batmana. Na niemieckim Netflixie jest dostępna jest aktualnie (marzec 2018) trzecia część trylogii The Dark Knight Christophera Nolana The Dark Knight Rises (2012), której akcja filmu rozgrywa się osiem po śmierci Harveya Denta. Na Netflixie dostępny jest też doskonały serial Gotham (aktulnie trzy sezony, czwarty jest w produkcji), pokazujący świat Gotham z perspektywy Jamesa Gordona, policjata w Gotham City Police Department. Naprawdę polecam.


W Panteonie superbohaterów Marvela nie może naturalnie zabraknąć Hulka i Spidermana. Na Netflixie jest dostępny The Incredible Hulk (2008). Przygody zielonego superbohatera zaczynają się momencie, gdy podczas nieudanego eksperymentu dr Bruce Banner zamienia się w Hulka. Hulk, nie panując nad sobą po przemianie, niszczy podczas ucieczki laboratorium oraz rani i zabija ludzi. 


The Amazing Spiderman (2012) nie jest kontynuacją trylogii Spidermanna z Tobey Mcguire, lecz całkiem nowym filmen pokazującym znaną nam wszystkim historię. Film pokazuje perypetie Petera Parkera jako nastolatka, który po ukłuciu przez pająka podlega mutacji i staje się superbohaterem. Film ten opowiada wprawdzie starą historię po raz kolejny, wprowadza jednak do niej nowe interesujące elementy i osoby.


Zapraszam serdecznie na następną cześć przeglądu!

Komentarze

 1. już wiem co będę oglądać jako następne, dzięki :)
  zatrzymachwileulotne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam pomóc! Za parę dni trzecia część przeglądu :-)

   Usuń

Prześlij komentarz