Video Prime na Amazon: seriale i filmy w lutym


Z oferty Amazon Prime wybrałam dla was dwa seriale, jeden film i jeden zwiastun: Mozart in the Jungle, Flesh and Bone, Nerve i Sneaky Pete.

"Mozart in the Jungle" jest wesołym serialem komediowym opartym na pamiętnikach "Mozart in the Jungle: Sex, Drugs and Classical Music", napisanych przez oboistkę Blair Tindal na podstawie jej wspomnień z pracy w Nowojorskiej Orkiestrze Filharmonicznej.
Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy pozycję dyrygenta u Nowojorskich Filharmoników przejmuje Rodrigo De Souza, nowa gwiazda na firmanencie muzycznym Nowego Jorku. Rodrigo zastąpił dotychczasowego dyrygenta orkiestry Thomasa Pembridge. Rodrigo poznaje młodą oboistkę Hailey Rutledge, która pracuje jako korepetytorka muzycznka udzieląc lekcji gry na oboju. Rodrigo zatrudnia Hailey jako swoją asystentkę. Nie zdradzę wam więcej, ale jedno mogę już teraz powiedzieć: sceny z Moniką Bellucci grającą włoską primadonnę opery w trzecim sezonie są naprawdę świetne i posługują się wszystkimi możliwymi stereotypami."Flesh and Bone" był kolejnym serialen z Amazon Prime. Uwielbiam filmy o tańcu i to był w zasadzie jedyny powód, dla którego zdecydowałam się na tę miniserię. Główna bohaterka serialu Claire Robbins, grana przez Sarah Hay, która w życiu prywatnym jest primabaleriną przy Semperoper w Drezdnie, zostaje przyjęta do prestiżowej American Ballet Company. Nie będę zajmowała się tutaj jego fabułą, by nie popsuć wam przyjemności z filmu.
Osobiście po obejrzeniu pierwszego odcinka  po prostu nie mogłam się oderwać od telewizora. Serial ten nie jest optymistyczny, ani zabawny, ani radosny. On jest przejmujący aż do kości -  gdybym miała przetłumaczyć ten tytuł "Flesh and bone" na język polski, to właśnie to tłumaczenie oddałoby najtrafniej jego atmosferę.  Naprawdę żałuję, że serial ten nie będzie kontynuowany.


Zwiastun serii


Wywiad z Sarah HayJestem graczem czy widzem? Jeśli chcesz znać odpowiedź na to pytanie, to koniecznie obejrzyj "Nerve". Film ten przykuwa dosłownie do telewizora i nie sposób się od niego oderwać aż do ostatniej sceny. Początek jest spokojny i robi wrażenie zwykłego filmu dla nastolatków, ale nie dajcie się temu zwieść. Akcja nabiera tempa, które nie zwalnia aż do zaskakującego zakończenia.W marcu wraca na Video Prime wraca Sneaky Pete. Serial startuja 9 marca 2018. Sneaky Pete to drobny przestępca i naciągacz, który po wyjściu na wolność podszywa się pod tożsamość swojego towarzysza celi o imieniu Pete Murphy. Pierwszy sezon obejrzałam na Amazonie w poprzednim roku i z niecierpliwością czekałam na jego kontynuację. I oto się doczekałam!


Zwiastun sezonu 1-go


Zwiastun sezonu 2-go


A wy co oglądaliście w lutym?

Komentarze